آخرین تورها

تورمشهد

 خدمات تور مشهد هوایی 2 شب و 3 روز اقامت در هتل ،استقبال فرودگاهی . صبحانه. ناهار. شام ,منو انتخابی - بلیط هواپیما رفت و برگشت با هواپیما زاگرس، می باشد.


20 فروردین به 22 فروردین

 

هتل 2*کوثر دوتخته  350
هتل4*هلیا دوتخته  400

 

 

 

1392493350 aghareza1

 

مشهد شهر بهشت

مشهد شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۸۵ این شهر با ۲٬۴۱۰٬۸۰۰ نفر جمعیت دومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران پس از تهران است. این شهر به واسطه وجود حرم امام رضا (ع)، هشتمین امام مذهب شیعه، سالانه پذیرای بیش از ۲۰ میلیون زائر از داخل و یک میلیون زائر از خارج از کشور است.

1. پیشینه
حوضهٔ رودخانهٔ کشف رود که شهر مشهد در آن قرار دارد، به خاطر شرایط مناسب طبیعی، از پیش از اسلام به عنوان یکی از مناطق مورد توجه برای سکونت در خراسان به حساب می آمد. این منطقه ابتدا مسکن اقوام آریائی بود. در نزدیکی شهر فعلی مشهد شهری بنام توس وحود داشته است. در اسطوره های ایرانی بنای اصلی شهر توس را به جمشید و تجدید بنای آن را به توس، پهلوان و سپهسالار ایرانی نسبت می دهند. از تاریخ این شهر در قبل از اسلام، به جز افسانه ای چند، آگاهی چندانی در دست نیست. ولی با توجه به اسناد موجود، می توان حدس زد که این شهر در اواخر حکومت ساسانیان، یکی از مرزداری های سر راه گرگان و نیشابور به مرو و بلخ، و از ولایت های مشهور در خراسان بزرگ بوده است. توس در زمان خلافت عثمان به طور کامل توسط اعراب فتح شد. در دورهٔ اسلامی این منطقه بخشی از ولایت توس به مرکزیت شهر تابران بود که آبادی های سناباد و نوغان که بخشی از مشهد کنونی هستند را نیز در بر می گرفت. پس از حملهٔ مغولان مردم شهر ویران شدهٔ توس به مشهد مهاجرت کردند و شهر توسعه پیدا کرد. مشهد در زمان حکومت نادرشاه افشار به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد.

291248 433

نمای شهر 
 

 

پارک جنگلی وکیل آباد 
 

 

مراکز تجاری
از مراکز بزرگ تجاری این شهر می توان به زیست خاور، الماس شرق، پروما، تابان، کیان سنتر و بازار رضا اشاره کرد. به دلیل وجود جاذبه های فراوان تاریخی-مذهبی و فرهنگی در مشهد، درحال حاضر نیمی از هتل ها و هتل آپارتمان های ایران در شهر مشهد قرار دارند.
نمایشگاه بین المللی مشهد امروزه به عنوان بزرگترین و فعالترین نمایشگاه بین المللی تجاری در ایران بعد از نمایشگاه بین المللی تجاری تهران فعالیت می کند. مشهد بعلت هم جواری با کشورهای آسیای میانه و موقعیت صنعتی سالانه میزبان ده ها نمایشگاه بین المللی است. در حال حاضر مدیریت سایت رسمی نمایشگاه های ایران به عهده نمایشگاه مشهد می باشد.

 

pce5b5a16c16c3fd74d597f046eebe93bf 863189 orig

مکان های مذهبی
مهمترین مکان مذهبی شهر مشهد که مهمترین مکان مذهبی ایران نیز هست، حرم مطهر امام رضا (ع) است. سالانه حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون نفر به زیارت این حرم شرفیاب می شوند. دیگر مسجدها، حسینیه ها و امامزاده ها از جمله مکان های مذهبی هستند که دارای زیارت کنندگان فراوانی هستند. مسجد جامع گوهرشاد واقع در محدوده حرم مطهر رضوی، مسجد هفتاد و دوتن، مسجد و حسینیه کرامت، امامزاده ناصر و یاسر و امامزاده یحیی بن زید بن علی بن الحسین (میامی) آرامگاه خواجه اباصلت، آرامگاه خواجه مراد، آرامگاه پیر پالاندوز، آرامگاه شیخ نخودکی، گنبد خشتی، گنبد سبز، از جمله مکان های مذهبی معروف مشهد هستند. 

 

 

آمار سایت

GOTO_TOP
طراحی توسط سالیز وب | salizweb.ir *** خریدشارژ آنلاین با سالیز شارژ
گروه برنامه نویسی و طراحی وب سالیز